Ptáme se Petra Hladíka ...

  • Proč sis vybral právě němčinu? Co se Ti na ní líbí?

Němčinu jsem se začal učit již na základní škole. Vybral jsem si ji, protože ji mám rád a navíc je to jazyk našich západních sousedů, kam často a rád jezdím. Na němčině se mi líbí, že je to systematický jazyk, který má celkem jednoduchou gramatiku, především časové formy. Navíc máme v češtině mnoho slov přejatých z němčiny. Baví mě slovíčka typu die Finte (= finta), büffeln (= biflovat), die Schnur (= šňůra) apod. :)

  • Proč bychom se němčinu měli učit?

Německy se dá dorozumět s cca 100 milióny Evropany. Hlavním důvodem je množství německých a rakouských firem, které u nás sídlí. Němci také velmi rádi cestují, čemuž se přizpůsobily i evropské státy, ve kterých se velmi často člověk bez problému domluví právě i německy.

  • Jde skloubit učení a zábava?

Pro mě je učení zábava a díky tomu je učení zábava i pro mé studenty. Když němčina baví učitele, baví i jeho studenty.

  • S jakými jazykovými kurzy máš zkušenost? (individuální, skupinové, firemní apod.)

Mám zkušenost s individuální, skupinovou i firemní výukou.

  • Jaké jsou Tvé jazykové kurzy?

Mé hodiny jsou uvolněné, veselé, hravé, plné smíchu a zábavy.

  • Co je při hodinách jazyka Tvým cílem?

Mým cílem je, aby student odcházel s úsměvem na tváři a s vědomím, že se něco nového naučil. Snažím se volit a střídat aktivity tak, aby měla hodina spád. Často se moji studenti po 90 minutové výuce diví, že už je konec, když před chvílí dorazili. :)

  • Může se cizí jazyk efektivně naučit i člověk, který už není ve věku žáka nebo studenta?

Cizí jazyk se může naučit kdokoliv. Stačí jen chtít. Pokud má člověk správnou motivaci, jde to samo a nezáleží na tom, kolik mu je.

  • Co je pro úspěch důležitější - talent, motivace, píle, dobrá učebnice, nebo kvalitní učitel?

V první řadě je důležitá motivace - jak vnitřní motivace ze strany žáka, tak motivace vnější ze strany učitele. Druhým nejdůležitějším faktorem pro úspěch je učitel, který dokáže zaujmout, nadchnout a vše jednoduše vysvětlit. Student se musí na výuku a setkání s ním těšit.

  • Co bys poradil člověku, který se chce začít učit cizí jazyk?

1. Nekupuj si učebnice pro samouky. 2. Najdi si kvalitního učitele. Ve Sprintu máme ty nejlepší! :) 3. Jdi si za svým cílem! 4. Využij každou možnost použití jazyka (sleduj filmy, poslouchej hudbu, čti blogy atd.).